Skip to content

Pokkeriturniiri põhitõed – kuidas turniir töötab?

Pokkeriturniir

Pokkeriturniir on mäng, kus võite kasutatakse punktidena, kus mängijad mängivad kindlate reeglite järgi ja üks, kaks või kolm mängijat võidavad lõpuks raha. Võitjate hulk ja reeglid on iga turniiri puhul erinevad ja need avalikustatakse enne seda, kui turniirile registreerumine algab.

Kui soovite osaleda Eesti suurimal pokkeriturniiril – Eesti meistrivõistlustel, siis Triobet on teinud väga helde satelliitide kava, mis kulmineerub 9. aprillil Mega satelliidiga, kus garanteeritakse vähemalt 20 mängija saatmine EMV põhiturniirile. Muidu on osalemistasu 300 €!

Igaüks, kes turniiril osaleda soovib, maksab summa, sama rahasumma, mida iga mängija puhul selle turniiri jooksul panustena kasutatakse, tegemist on mängule sisseostmiseks kuluva summaga. Lisaks mängule sisseostmisele on tarvis kasiinole, online või offline-kasiinole maksta sissepääsutasu, mille abil turniiri korraldatakse. Oletame, et sisseostusummaks on 300$ ja kasiino võib korraldamise eest küsida juurde 30$, siis on kogusumma, mis tuleb turniirile pääsemiseks tasuda 330$. Kogu sisseostudest saadav summa kogutakse auhinnafondi, mille suuruseks on sisseostu suurus korda mängijate arv. Kui meie näites osaleb turniiril 200 mängijat, siis on auhinnafondiks 60 000$. Mängijatele võidakse nende mängude eest tasuda vaid turniiri lõppemise järel, kui nad kvalifitseeruvad parimate mängijate sekka. Tavaliselt on olemas auhind kõigile 10 parimale mängijale, kuid see sõltub ka kasiinost ja turniirist. Auhindade suurus tehakse teatavaks enne turniiri algust ja see arvutatakse kogutud auhinnafondist protsendi alusel. Näiteks saab esimene koht 40% auhinnafondist, teine koht 30%, kolmas 10%, neljas 8%, viies 7% ja kuues 5%, juhul, kui auhinnalised kohad on vaid kuus esimest.

Turniiri käigus alustavad kõik mängijad sama žetoonide hulgaga. Turniiri mängitakse tavaliselt erinevates laudades, jaotades mängijad võrdselt ära nii, et iga mängija, kes oma žetoonidest täiesti ilma jääb, lahkub kohe ka turniirilt. Turniir võib olla nii kiire kui aeglane, sõltudes mängijate oskustest ja žetoonide hulgast, millega alustatakse. Professionaalsed mängijad eelistavad aeglaseid turniire, sest nii on neil aega oma otsuste kaalumiseks, oponentide jälgimiseks ja mängimiseks enne, kui nende tohutu suur žetoonide hulk nad liiga hasartseks muudab. Pokkeriturniir kestab nii kaua, kui üks mängija saab enda kätte kõik mängus olevad žetoonid.

Nüüd on aeg harjutama hakata! Soovitame vaadata ka pokkeriturniiride salvestusi, kust näete, kuidas elukutselised pokkerimängijad otsuseid teevad.

Esimese koha saamine ei sõltu vaid pokkeri mängimise oskusest, kuid ka õnnest. Esimese kümne sekka saamine on aga selge märk sellest, et oled turniiril osalevate mängijate tasemega konkurentide jaoks oht.