Skip to content

5 kasulikku toiduainet hammaste jaoks

Hammaste tervis

Siit artiklist leiate 6 toiduainet, mis aitavad kaasa teie hammaste tervisele. Need ei asenda kindlasti hambaarsti juures käimist ning hambaravi, aga on kindlasti kasulikumad kui paljud toiduained mida me igapäevaselt tarbime.

1 – Piim ja jogurt.

Piim ja jogurt on super tooted kuna nad sisaldavad palju kaltsiumi, mis tugevdab hambaid ja hamba emaili. Kui süüa kreeka jogurtit või paar küpsist klaasi piimaga, siis see aitab nii hambaid kui organismi tervikuna.

2 – Vesi

Alati tuleks juua vett peale sellisele toidule, mis mõjutab hammaste värvi. Vesi aitab vähendada happelist keskkonda suus, mis on hamba emailile kahjulik. Gaseeritud vesi ei ole selleks sobilik.

3 – Pirnid

Pirnid neutraliseerivad neid baktereid, mis muudavad hammaste värvust ja kutsuvad esile halba hingeõhku. aga suurendavad süljeeritust. Ja tänu sellele on peale pirni söömist hambad puhtad ja säravad.

4 – Juust

Kuna juust on tahke ja suure kaltsiumi sisaldusega, siis on ta ka hammastele väga kasulik. Kaltsium omakorda muudab hambad ja igemed tugevaks. Juust ei muuda ka hamba emaili tumedamaks, nii et juustu võib julgelt süüa.

5 – Seller ja porgand

Nende aedviljade suur veesisaldus stimuleerib sülje tekkimist. Sülg peseb maha suus olevad toidujäägid ja tugevdab igemeid.

6 – Brokkoli

Brokkoli ei kleepu hammaste külge ja selle tõttu ei moodustu neile ka hambakattu.

Teame kõik, kui ebamugavad ja tülikad on probleemid hammastega. Hambaarsti külastamine ei kuulu kindlasti paljude inimeste meelistegevuste hulka. Siiski on korrapärane spetsialisti külastamine eriti oluline, kui soovime läbi elu astuda särava naeratusega. Broneeri endale hambaravi aeg Sakala Hambaravis.