Skip to content

Kahe SIM-kaardiga telefoni eelised

Kahe sim kaardiga telefon

Kahe SIM-kaardiga mobiiltelefonid on järjest populaarsemad ja seda väga mitmel põhjusel. Kui sa õpid välismaal või käid tihti reisimas, siis peaksid kindlasti selle teemaga tutvuma, sest sul võib olla võimalus säästa raha ja lähedastega mugavamalt suhelda.

Üks hea hinna-kvaliteedi suhtega kahe SIM-iga telefon on Huawei P10 Lite.

Dual SIM tähendab seda, et sinu telefoni sisse saab panna kaks erinevat SIM-kaarti. Sul on võimalus kahe erineva mobiilsideoperaatori teenust kasutada. Dual SIM telefone kasutavad peamiselt need, kes käivad tihti välismaal, ja need, kellel on vaja nii töö- kui kodutelefoni.

Kui sul on vaja kodu- ja töötelefoni

Kahe telefoni iga päev kaasas kandmine on üsna tüütu, nii et nende ühendamine ühte seadmesse tee tõenäoliselt sinu elu oluliselt mugavamaks. Kui sa oled seni kahe telefoniga asju ajanud, siis on viimane aeg dual SIM mobiiltelefonile üle minna.

Kui sul on ettevõte ja sa oled seni ühte numbrit kasutanud nii isiklikeks kõnedeks kui töökõnedeks, siis on samuti mõistlik kahe SIM-kaardi peale üle minna, sest siis on lihtsam arvestada, kui suur osa telefoniarvest läheb ettevõtte kulude alla. Lisaks ei pea sa oma isiklikku numbrit jagama.

Kui sa õpid välismaal või reisid palju

Välismaalt on vaja koju ja kohalikele numbritele helistada ning lisaks on mobiilne internet tänapäeval igapäevasteks toimetusteks hädavajalik. Tavalise Eesti paketiga välismaale või välismaalt Eestisse helistada on kulukas.

Varem on olnud lahenduseks kas kahe telefoni omamine või siis ühes telefonis SIM-kaardi välja vahetamine iga kord, kui reisile lähed.

Kuid kahe telefoni kaasas kandmine on pigem tüütu ning SIM-kaarti välja vahetades ei saa tuttavad sinu Eesti numbrile helistada. Sinu jaoks kaks kõige mugavamat varianti on:

  1. Valida Eesti operaatorilt kallim pakett, mis sisaldab kõnesid, sõnumeid ja mobiilset internetti välismaal.
  2. Soetada kahe SIM-kaardiga telefon, kuhu saad vajadusel kohaliku kõnekaardi panna.

See, kumb variant on soodsam, sõltub sinu vajadustest ja riigist, kuhu sa reisid.

Alates 2018. aasta algusest on Euroopa siseselt kõned ja internet varasemast palju odavamad. Euroopast väljas on teine asi ja Eesti operaatorid ei pruugi sulle piisavalt soodsat paketti pakkuda.

Kui sinu jaoks sobivat paketti ei leidu, siis on soodsam pidada kahte SIM-kaarti – ühte võõrriigi oma ja ühte Eesti oma. Mõtle juba enne reisimist läbi:

  • Mis mahus sa kuus Internetti kasutad.
  • Kui palju ja mis riikidesse sa helistad ja sõnumeid saadad.

Kui need numbrid on sul olemas, siis saad teha erinevate pakettide hinnavõrdlust ja otsustada, kas sul on vaja kahte SIM-kaarti. Võibolla tuleb välja, et ainult ühe SIM-kaardiga saab ka ilusti hakkama. Arvesta, et välismaal elades on sul tõenäoliselt kohalikku numbrit vaja.

Paljud ettevõtted nõuavad kohalikku numbrit näiteks kliendikaartide tegemisel ja üritustele registreerimisel.

Kui sa lähed pikemaks ajaks välismaale ja sul on nagunii plaanis uus telefon osta, siis on kindlam valida kohe kahe SIM-kaardiga mobiiltelefon.

Kui kohalikku numbrit siiski vaja ei ole, siis jääb teise kaardi pesa vabaks mälukaardi jaoks, mille lisamine lubab tõsta telefoni mälu mahtu ja salvestada rohkem videosid-fotosid. Lühikese juhendi selleks pakub Geenius.ee.

Negatiivsed küljed ja tähelepanekud

  • Kahe SIM-iga telefonid maksavad tihti natuke rohkem kui tavalised, kuigi hinnavahe ei ole üldjuhul märgatavalt suur.
  • Pea meeles, et mõnedes riikides kasutatakse mobiilside jaoks teisi sagedusi. Euroopas seda probleemi ei ole, aga kui kaalud näiteks mõnda vähemtuntud Hiina telefonibrändi või lähed eriti eksootilisse välisriiki, siis pühenda selle teema uurimisele veidi aega enne telefoni valimist.
  • Kahe SIM-kaardiga telefonid kulutavad natuke rohkem akut ja vajavad seetõttu tihemini laadimist.

Erinevad dual SIM mobiiltelefoni tüübid

Mõned dual SIM telefonid lasevad sul korraga ainult ühte kaarti kasutada ja teised uuemad versioonid hoiavad mõlemat SIM-kaarti aktiivsena. Telefoni hind ja aku kasutus sõltuvad sellest, kui paindlikku meetodit rakendatakse. Kõige levinumad variandid on:

  1. Ainult üks SIM on aktiivne – Odavama otsa telefonid kasutavad sellist lahendust. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et sa pead käsitsi teise SIM-kaardi aktiveerima iga kord, kui tahad sellelt numbrilt helistada või mõnda kõnet vastu võtta. Deaktiveeritud SIM-ile helistades kõlab tuttav „väljalülitatud või teeninduspiirkonnast väljaspool“.
  2. Mõlemad SIM-id on aktiivsed – Sa saad mõlemalt SIM-kaardilt kõnesid vastu võtta ja helistada, sest mõlemad on korraga aktiivsed. Sellised telefonid kulutavad kõige rohkem akut ja neid on kõige kallim toota, mistõttu on nende hind ka kõrgem ja neid on raskem poodidest leida.
  3. Mõlemad SIM-id on ootel – See on kahe eelneva variandi hübriid. Mõlemad SIM-kaardid on aktiivsed siis, kui sa neid ei kasuta. Kui sa võtad ühega kõne vastu, siis teine selleks ajaks deaktiveerub ja sellele numbrile helistada ei saa. See ei ole ideaalne lahendus, kuid see on mugavam kui nr 1. ja odavam kui nr 2, mis teeb selle mobiiltelefonide tootjatele eelistatumaks variandiks.

Viimaks toome välja veel ühe huvitavat boonuse kahe SIM-kaardiga telefoni omamisel.

Üksikule saarele sattudes on sul suurem tõenäosus mingisugusegi võrguga ühendust saada, sest sa kasutad kahte erinevat operaatorit. Loomulikult tuleb see kasuks Eesti pinnal ka suvekodus, soovides võimalikult kiiret internetiühendust saada vastavalt vajadusele.

Eelkõige on kahe SIM-kaardiga telefoni vaja nendel, kes tihti reisimas käivad. Isegi, kui sa praegu arvad, et sinu Eesti pakett sobib, siis on mõistlik muretseda omale dual SIM telefon. Pakettide hinnad muutuvad tihemini, kui käib telefonide vahetamine. Kahe SIM-kaardiga telefon annab sulle paindlikkuse ja rahutunde, et vajadusel saad kohaliku SIM-kaardi olemasolevasse telefoni juurde lisada.

Valiku kahe SIM-iga telefone leiad hea hinnaga ka Kaup24.ee e-poest lingilt https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-foto–videokaamerad/mobiiltelefonid-ja-aksessuaarid/mobiiltelefonid