Skip to content

CNC freesimine – teenus, mis võimaldab ainulaadseid lahendusi

Erilise mustriga kitarr? Talu nimega puidust silt? Logo? Seinale kinnitatud ettevõtte nimi? Keeruka mustriga müügilett? Mööbli ehitamiseks sobilike detailide välja lõikamine? Võib tekkida küsimus, kuidas seda kõike kiiresti ja kvaliteetselt teha. Vastuseks on CNC teenus, mis on tänu oma võimalustele asendamatuks muutunud ja igaühele heaks abiliseks osutub.

Kui freesimine ise tähendab lahtiseletatult pöörleva lõikeriistaga erinevate materjalide lõiktöötlemist, siis CNC freesimine erineb teistest freesimisvõimalustest selle poolest, et töö toimub imetäpse ja kiire CNC pingi abil.

Arvutijoonis reaalseks disainiks

Mis teeb CNC pingi abil töötamise eriti täpseks, on võimalus kasutada arvutijooniseid. Kuigi võimalik on töötada ka tavalise 2D joonise abil, siis kõige keerukamaid lahendusi saab ellu viia vektorgraafika abil. Kui endal pole joonist olemas, siis meistrid on alati valmis aitama jooniste koostamisel ning parima lahenduse leidmisel.

Lisaks plastiku freesimisele võimaldab CNC teenus ka laia valikut teiste materjalide freesimist ja graveerimist. Muidugi kehtib see ka puidu kohta. Just puidu freesimise ja graveerimise käigus on võimalik luua ainulaadse disainiga möölit või ka teisi kujunduselemente. Kui puit nii väga ei meeldi, saab materjalina kasutada ka vineeri, PLP’d, MDF’i või erinevaid plastikuid.

Keerulised ja detailirohked mustrid

CNC graveerimine on aga tõeline samm edasi. Puidul tekstide ja mustrite kujutamises ei ole midagi uut, kuid uus on see, mil moel lubab seda teha CNC. Äärmiselt peened ja keerulised mustrid, selgelt ja viperusteta kirjutatud tekst ei ole nüüd üksnes aastaid harjutanud meistritele, vaid kättesaadav kõigile soovijatele.

Näide sellest, millise seinakaunistuse suudab teha CNC teenus

CNC freesimine

Kolme teljelise CNC pingi mõõdud on 1500 x 3000 mm ning selline pink võimaldab lõigata ja freesida erinevaid kujundeid. Graveerimisel saab kasutada ka erinevaid terasid: V-tera, pallpea tera jt ning suuruselt võib tera olla 3mm – 12.5mm. Tänu laiale valikule saab kindlasti tehtud just sellise töö, nagu vaimusilmas ette kujutad.