Airobot ventilatsiooniseadmete nutikad funktsioonid
Ventilatsioonisüsteemid on sarnaselt muu tehnoloogiaga teinud viimase viiekümne aastaga läbi tohutu arengu. Piltlikult öeldes on avatava õhuakna või välisseinas asunud õhukanali juurest jõutud intelligentse ja iseseisvalt kohanduvate süsteemideni, mis reageerivad automaatselt muutunud oludele ning hoiavad hoone sisekliima etteantud parameetrite piires.
Ka Eestis arendatud ja just nimelt meie põhjamaisesse kliimasse sobivad Airobot ventilatsiooniseadmed on äärmiselt nutikad. Näiteks kui oled sobivad siseõhu parameetrid süsteemile teada andnud, siis pole enam tarvis ventilatsiooni juhtimisega tegeleda, sest süsteem suudab andurite abil hoone sisekliimal ise silma peal hoida ja vajadusel vastavalt muutunud oludele ka oma tööd kohandada.
Tark süsteem
Tänu ventilatsiooniseadmesse sisse ehitatud CO2- ja niiskusanduritele saab Airobot ventilatsioonisüsteem kohe aru, kui hoones ringleva õhu kvaliteet langeb. Andurid monitoorivad pidevalt siseõhu kvaliteeti ja kui CO2 osakaal või õhuniiskus tõusma hakkavad, siis reageerivad sellele. Nii pole vaja näiteks muretseda, et lapse sünnipäevale kogunenud ringi tormavatel rüblikutel saab õhk otsa – süsteem tajub järsult tõusnud CO2 osakaalu ringlevas toaõhus ja tõstab automaatselt õhuvahetuse intensiivsust, et õhk toas püsiks sama värske, kui see oli enne külaliste saabumist.
Nõndasama targalt suudab Airoboti tarkvara CO2-andurilt saadud andmete abil aru saada sellest, kui inimesi kodus pole, ning lülitada end automaatselt energiasäästu režiimile, kulutades sellel ajal 30% vähem energiat kui tavaliselt. See võib tunduda väike kokkuhoid, aga arvestades kui palju tunde tööpäevast meie kodud tegelikult tühjad on ja korrutades need tunnid tööpäevade arvuga aastas, siis lõppkokkuvõttes on sääst rahasse ümber arvestatuna üsna märkimisväärne.
Üleüldse mängivad nii ventilatsiooniseadmed kui ka nende ekspluateerimine hoone halduskuludes üsna kaalukat rolli, mistõttu on oluline süsteemi soetades vaadata kasutajamugavuse kõrval ka nende energiatõhusust.
Puhas tolmuvaba õhk
Airoboti ventilatsiooniseadme plussiks on ka võimekus tuvastada õhus ringlevaid peentolmu ja orgaaniliste ühendite osakesi. Vajadusel hoiatab seade nende osakeste liigkõrge kontsentratsiooni eest. Allergikutele on eriti vajalik, et süsteem annaks neile tagasisidet võimalike allergeenide hulga kasvust.
Eluruumides lenduvad silmale nähtamatud orgaanilised ühendid võivad pärineda erinevatest allikatest nagu ehitus- ja sisustusmaterjalid, tarbeesemed, kodukeemia, puhastusvahendid, värvid, tolm ja aur. Andurid on väga tundlikud ja suudavad tuvastada isegi neid ühendeid, mida inimese nina lõhnahäiringuna ei taju. Loomulikult reageerib ventilatsioonisüsteem seesugustele muutustele ja tsirkuleerib hoones ringlevat õhku kiiremini, et vähendada siseõhus peenosakeste ja hõljuvate orgaaniliste ühendite osakaalu.
Välja tasub tuua ka seda, et Airoboti seadmetes on kasutusel kõige eesrindlikumate näitajatega plaatsoojusvahetid. Lisaks sellele, et Airboti seadmetes kasutatava plaatsoojusvaheti soojustagastuse efektiivsus ulatub absoluutsesse tippklassi ehk 90 protsendini, ei puutu plaatsoojusvahetis sisse ja välja liikuv õhk omavahel kokku ning see välistab halbade lõhnade tagasikandumise ruumidesse.
Kaugteeninduse võimalus
Airoboti süsteemi saab mugavalt juhtida läbi iOS ja Android mobiilirakenduse. Airobot tegeleb regulaarselt enda seadmete tarkvara arendamise ja parandamisega ning teeb arendused klientidele jooksvalt kättesaadavaks. See tagab seadmete püsiva ajakohasuse ja tõstab nende efektiivset kasutusiga.
Kohalikule tarbijale peaks kindlustunnet pakkuma teadmine, et Airoboti kasutajatele on tagatud eestikeelne kasutajatugi, ja ka asjaolu, et Airbot suudab internetiga ühendatud ventilatsiooniseadmetel teostada kauganalüütikat ning võimalusel ka leitud vigu kõrvaldada – mis saaks olla mugavam!
Eespool toodud argumentidest mitte vähem olulisem pole tõsiasi, et Airoboti seadmed on välja töötatud ja toodetud Eestis. Valides Airoboti seadmed toetad kõige otsesemas mõttes Eesti majandust ning annad panuse kohalikku tarka ja kõrget lisandväärtust loova tööstuse arengusse.