Skip to content

Millised tööriistad kuluvad kodus ära?

Tööriistad

Isegi juhul, kui sa ei ole kuldsete kätega ehitaja, võiksid kodus olemas olla mõningad vahendid, mille abil lihtsamate parandustööde tegemine üle jõu ei käiks. Muidugi pole vaja muretseda professionaalidele mõeldud tuhandeid eurosid maksvaid tööriistu. Koduse tööriistakapi uuendamise saab ka tunduvalt soodsamalt ette võtta. Aga kust alustada? Millised on head tööriistakomplektid? Kas paremini peavad vastu Boschi või Makita tööriistad?

Alusta kõige olulisemast

Üks esimesi oste võiks kindlasti olla haamer. Haamreid on muidugi sadu erinevaid, kuid koduseks kasutamiseks sobivad ühed paremini kui teised. Eelistada tasuks haamrit, mille tagumiseks osaks on sõrg. See tuleb kasuks siis, kui sul on vaja naelu välja tõmmata või ehitamise asemel hoopis lammutada. Kindlasti tuleks haamrit ka käes hoida ning võimaluse korral paar proovilööki teha, et veenduda käepideme sobivuses.

Teine universaalne tööriist, mis leiab igas majapidamises alati rohkelt kasutust, on kruvikeeraja. Täpsemalt öeldes isegi kruvikeerajate komplekt, sest kruvisid on erinevaid ning üks kruvikeeraja ei sobi kõigile. Poest leiad kaks varianti – kas kruvikeerajate komplekt või otsikuhoidjaga kruvikeeraja otsikute komplekt. Teine variant on reeglina ruumisäästvam, mis võib otsustavaks saada. Olenemata aga valitud variandist, peaksid veenduma selles, et ostetavas komplektis on erinevas suuruses kõige populaarsemad otsikud: lapikpea, Phillips otsikud, Hex otsikud ja Torx otsikud.

Kui sul on olemas tööriistad, millega lüüa või kruvisid keerata, siis tõenäoliselt kohtad sa ka parandustöid, mille juures on vaja mingit juppi ka kinni hoida. Õnneks ei pea sa oma sõrmi ohvriks tooma. Esiteks võib abi saada erinevate mutrivõtmete komplektist. Need on vajalikud nii poltide ja mutrite lahti- ja kinnikeeramiseks kui ka paigalhoidmiseks. Teiseks variandiks on soetada korralikud tangid. Alguses piisab tõenäoliselt terava otsaga tangidest ning hiljem on võimalik juba ka spetsiifilisemaid tööriistu soetada.

Ka mutrivõtmeid on kümneid erinevaid, kuid alguses teevad hea töö ära kuuskantvõti ning tellitav võti.

Tööriistakomplekt kui ideaalne lahendus

Unustada ei saa ka väiksemaid, ent mitte seetõttu vähemolulisemaid asju nagu näiteks mõõdulint, taskulamp ning korralik paberinuga. Ja ära unusta kvaliteeti! Usaldada tasuks tuntud firmasid. Kui sa hakkad akutrelli ostma, siis näiteks Makita tööriistad on hea valik.

Ning viimane nipp – selle asemel, et kõiki neid asju eraldi otsima hakata, on sul võimalik see hoopis lihtsamalt lahendada. Tõenäoliselt sa teadsid, et poodides on müügil tööriistakomplektid ning just see on ideaalseks lahenduseks. Esiteks on ka kõige tavalisem tööriistakomplekt komplekteeritud selliselt, et see sisaldaks kõige elementaarsemaid töövahendeid ja teiseks on sul kohe olemas ka korralik tööriistakast, kus kõiki tööriistu turvaliselt hoiustada.