Skip to content

7 fantastilist viisi, kuidas teenida lisaraha

Lisaraha teenimine tuleb kindlasti kasuks meile kõigile, eriti kui peame tegema mõne spetsiaalse ostu või seisma silmitsi ootamatu väljaminekuga. Selles artiklis toome teieni mõned näpunäited, mis võivad teile olla kasulikud, et mõista, kuidas kasutada oma oskusi raha teenimiseks viisidel, millele te pole varem mõelnud. Võite leida endale sobiva lisatöö ja hakata nii lisaraha teenima.

1. Teenige lisaraha lõbusalt

Raha teenimine ei pea alati keeruline olema või eelkõige, ei ole vaja teha töid, mis teile ei meeldi. Tegelikult võib raha teenimine teinekord käia isegi läbi mängu, nimelt online kasiinomänge mängides. Tänapäeval on internet täis paljusid huvitavaid mänge, näiteks Supercasino kasiino, kus võite panustada kasvõi kõigest paarkümmend senti, kuid kui õnn näkkab, võite te võita isegi miljoneid! Kui te ei suuda seda uskuda, siis proovige ise järgi! Sest kes ei proovi, ei saa võita nagunii.

2. Olge aeg-ajalt lapsehoidja

Aeg-ajalt lapse hoidmine pole sobiv ainult teismelistele, vaid tegelikult eelistavad paljud vanemad usaldada oma lapsed täiskasvanud lapsehoidjatele, hoolimata sellest, et nad peavad maksma kõrgemat tasu, kuid kogemus on tihti lastega tegelemisel hindamatu.

Proovige hakata lapsehoidjaks kui teile meeldivad lapsed ja teate mõnel määral, kuidas nendega tegeleda. Alustamiseks saate panna kuulutuse üles internetti. Võib juhtuda, et teiega võtab ühendust isegi keegi, keda te juba tunnete, sest igal lapsevanemal on vahel vaja võtta aega iseenda ja muude tegevuste jaoks.

3. Naabrite abistamine erinevate tegevuste läbi

Aidake neid, kes on liiga hõivatud või ei suuda ise teatud toimingutega hakkama saada. Võite leida näiteks mõne eakama inimese, kellel on vaja abi, et käia kaasas ostlemas või aidata tal valmistada lõunasöök. 

Samuti saate hoolitseda oma naabrite aia eest, kui see on tegevus, mis teile meeldib või tunnete hästi taimede maailma. Mida rohkem teised teavad, et olete nõus lisatöid tegema läbi erinevate tegevuste, seda rohkem võetakse teiega ka ühendust.

4. Hoolitsege lemmikloomade eest

Tänapäeval on järjest rohkem inimesi hõivatud täistööajaga ja sellepärast on ka muutunud keerulisemaks oma loomade eest hoolitsemine, niimoodi otsitaksegi usaldusväärset inimest, kellele usaldada oma karvaseid sõpru. Võiksite veeta paar tundi päevas teiste inimeste lemmikloomade eest hoolitsemisel, kõigest mõni tund lemmikloomadega võib tagada teile mugavama elu. 

5. Hakake kirjutama vabakutselise kirjutajana

Kui teile meeldib kirjutada ja ennekõike olete spetsialiseerunud teatud õppeainetele või teemadele, võite teenida lisaraha, kirjutades artikleid mõnele blogi, saidi, ajakirja või ajalehe jaoks. Võite kirjutada nii enda nime läbi, kui ka ghost writer-ina, ehk kellegi teise jaoks, kes hiljem avaldab teie poolt kirjutatud tekstid oma nime läbi.

Sellise töö leidmiseks on lihtsaim kasutada internetiotsingut või võtta ise ühendust veebilehega, mis teile huvi pakub ja mille jaoks usute, et saaksite kasulik olla.

Kui armastate loomi ja teate, kuidas nende eest hoolitseda, võib see teie jaoks üks tõeliselt meeldiv lisatöö olla. Enamus juhtudel võib selleks olla näiteks mõne koera eest hoolitsemine, sest koerad on just need lemmikloomad, kes vajavad lisaaega, kuna neid on vaja välja viia vähemalt iga hommik ja õhtu.

6. Andke oma lisatuba üürile

Kui teil on kodus olemas mõni lisaruum, mida te liiga tihti ei kasuta, võiksite kaaluda selle üürile andmist, tehes seda kas läbi tavaliste kuulutuste, andes toa üürile pikemaks perioodiks või vastasel juhul lihtsal mõneks päevaks, tehes seda läbi Airbnb. Võite teenida lisatuluna 200–400 eurot kuus.

Kui teid vaevab idee avada oma kodu võõrastele, siis teadke, et Airbnb pakub teie kodu kahjustamise eest katet. Nad pakuvad ka kindlustust juhuks, kui keegi teie kodus viibides vigastada saab. Airbnb ei kontrolli kõiki külalisi, kuid lubab võõrustajatel ja külalistel üksteist hinnata. Nii saate arvustusi lugedes paremini aimu sellest, keda oma koju lubate. Nii et muretsemiseks pole absoluutselt põhjust!

7. Hallake erinevaid sotsiaalmeediakanaleid

Enamik ettevõtteid on tänapäeval sotsiaalmeedias stabiilselt esindatud. Mitte ainult sellepärast, et see on tasuta turundusviis, vaid ka sellepärast, et see aitab hoida ühendust oma klientidega, samuti leida uusi kliente ja luua lojaalsust.

Paljud ettevõtted pöörduvad oma turunduse eest hoolitsemiseks väliste ja vabakutseliste sotsiaalmeedia haldurite poole. Kui teil on loovuse, teistega ühenduse loomiseks häid oskusi ja teadmisi erinevatest sotsiaalmeedia kanalitest, võib see olla teie jaoks suurepärane lisateenimisviis!

Lühidalt öeldes, on olemas palju lisatöid, mille vahel saate valida ja paljud neist võivad olla väga meeldivad. Nii et valige enda jaoks sobiv tegevus ja hakake teenima!