Skip to content

Kuidas pokkerimängijate riided võivad anda vihjeid tema mängust?

Pokkerimängijate riietus

Pokkermängijad ei ole tuntud oma moemeele osas. Peegeldavate klaasidega päikeseprillid ja kapuutsiga dressipluusid tunduvad olevat esindatud igas pokkerilauas. See mida pokkermängijad aga kannavad pokkerilauas, võib olla väga “paljastav” nende mängustiili osas. Judi James, raamatu “Poker Face: Mastering Body Language to Bluff, Read Tells and Win” autor, kirjutas sellest kuidas mängijate riietus võib anda väärtuslikke vihjeid selle kohta, mis stiili pokkerit antud mängija harrastab.

Briti autor James tegi ülevaate peamistest punktidest pokkermängiate riietuse juures:

Võimsust/edukust kujutavad riietujad – need inimesed mängivad pokkerit tuntud brändide rõivastes, kannavad kalleid kellasid ja ülikondasid. Nad on väga konkureerivad ja neid tõukab tagant vajadus võita. Oota neilt tugevaid bluff’e.

Tähelepanu otsivad riietujad – unusta omavahel sobivad rõivad. Need inimesed tulevad mängima erksat värvi riietes ja pilkupüüdvate aksessuaaridega. Need inimesed on Jamesi sõnul “kriiskavat” ja tähelepanu püüdvate mängustiilidega, kes on keskendunud rohkem oma imagole kui võitmisele. Neilt võib oodata palju bluff’e ja suuri riske. Nad eelistavad üle näidelda bluff’e pokkerinäo püüdlikule tegemisele.

Kodused riietujad – inimesed kes ilmuvad pokkerilauda t-särkides ja dressipluusides ei oma tavaliselt tugevat mänguplaani. Nad teevad impulssidest ja ebakindlaid otsuseid. Jamesi sõnul on nendega mängides suurimaks probleemiks antud mängijate mängumustri väljaselgitamine.

Tagasihoidlikult aga viisakalt riietujad – nad kannavad küll ülikonda või pintsakut aga see on tihtipeale kortsus ja ei sära. Nende kingad ei ole viksitud ja nad näevad välja kui diivanil lösutajad, kes soovivad ennast natukene tähtsamana näidata. Jamesi sõnul ei oma sellised mängijad tugevat enesekontrolli ja lasevad ennast liigselt oma emotsioonidest juhtida. Nad võivad küll bluff’ida aga kuna nad ei mõtle asju läbi, siis otsi selle kohta vihjeid.

Viisakalt riietujad – erinevalt koduselt riietujatest, tulevad nad mängima veatu ja puhta välimusega. Nad käärivad oma käised üles ja lasevad lipsu lõdvaks kui algab panustamine. Nendest mängijatest võib oodata väga halastamatut ja kindlat mängu. Nad võivad erinevaid stiile ja rolle vahetada silmapilguga ning võivad väga kergelt bluff’ida. Nad ei ürita üle näidelda. Nad hirmutavad sind oma emotsioonitu pokkerinäoga.

Tavalised kinnisideega mängijad – erinevalt kodustest riietujatest on need mängijad väga tugevalt loogikale toetuvad ja piinlikult täpse suhtumisega halastamatud mängijad. Nad kannavad tihtipeale kottis teksaseid, t-särki logodega, ketse ja kaelaketti. Nad ei alahinda ega usalda kedagi. Nad on oluliselt süstemaatilisemad kui esmapilgul võiks arvata ja suurepärased bluff’ijad.

Optimistlikud riietujad – need mängijad kannavad erksaid kollaseid, oranže ja teisi loomingulisi värve, nad kannavad jakke ja ehetega riietust. Jamesi sõnul on need mängijad tihtipeale ka oma mängustiilis loomingulisemad ja võtavad tihedamini riske. Nad mängivad dramaatilist mängu ja ei oma väga suurt keskendumisvõimet. Nali või vestlus võib tihtipeale nende keskendumist mõjutada.

Kohatud riietujad – need on mässumeelsed, kes võivad kanda ka kõige pidulikumal sündmusel oma “paha poisi” stiilis riideid. Need mängijad esindavad tihtipeale emotsionaalset ja nn laetud mängu. Nad on tihtipeale lugenud mängu taktikast aga otsustavad teha hoopis vastupidist, et mängijaid kiusata.

Turvalised riietujad – need rahvamassi ja riske vältivad riietujad on vastupidavate jalanõudega ja tagasihoidliku stiiliga. James usub, et need inimesed on väga kindlameelsed ja jäävad oma uskumustele truuks. Nad väldivad riske ja draamat. Pokkerimängu tuleb nende jaoks loomulikult.

Uueks trendiks on pokkerimaailmas habemed. Pokernews.com tegi isegi loetud kuud tagasi eraldi osa Top 10: Beards. Moega on otseselt või kaudselt seotud ka Baltikumi kõige kuulsam pokkermängija. Leedu kuulus pokkerimängija Antanas ‘Tony G’ Guoga, kellele kuulub ka Eestis tegutsev TonyBet, mis tegutseb spordiennustuste, online kasiino ja pokkeriga, abiellus modelli Aiste Slapokaitega. Portaal pokerjunkie.com valib regulaarselt välja ka Top 10 Badly Dressed Poker Players ehk kõige kehvemini riietuvad pokkerimängijad.