Skip to content

Majutuse valimine puhkuseks on lihtne

Majutuse valimine

Hostelituba, kus kellegi teise norskamine ei luba magama jääda? Ilma mugavusteta metsamajake? Hotell, mille arvet tuleb maksta veel kuu aega pärast puhkust?

Puhkuse ajal pole midagi hullemat, kui öömaja, mis on kujunenud õudusunenäoks. Selleks, et õudusunenägu vältida, pole vaja väga palju teha. Kui pisut pikemalt ette mõelda, on majutuse valimine puhkuseks imelihtne.

Kas reisite kahekesi, koos perega või koos suure sõpruskonnaga?

Alustame grupi suurusega. On oluline vahe, kas koos soovib puhata kaks inimest või kaheksa inimest. Suurema grupi puhul on vaja arvesse võtta sedagi, kuhu nii palju inimesi korraga magama mahub. Ühte hotellituppa tõenäoliselt ennast ära ei pressi ning mõnes väiksemas hostelis või hotellis ei pruugi isegi niivõrd palju erinevaid tube saadaval olla.

Mida suurem seltskond, seda rohkem on ka soove, mida on vaja majutuse valimisel arvesse võtta. On inimesi, kes ei näe mingit probleemi paar nädalat männimetsas telkida ja on inimesi, kes ei ole puhkusel olles nõus isegi ühte ööd hotellimugavustest eemal veetma.

Kas oluline on wifi olemasolu? Massaaži võimalus? Linna keskusest jalutuskäigu kaugusel olemine? Korralik hommikusöök? Teistest puhkajate mõnus seltskond?

Iga inimese nägemus puhkusest on erinev ning enne lõplike otsuste tegemist tasub selgusele jõuda, mis kellegi jaoks vajalik on, et puhkus oleks tõeline puhkus. Ideaalses olukorras leiab lahenduse, mis sobib kõigile, kuid võimalik on jõuda ka kompromissini. 

Majutusvõimalus igale eelarvele

Unustada ei saa ka rahakoti suurust. Ammutuntud tõde on see, et väljaspool hooaega reisides (Link Delfi reisijuhi artiklile) on kõik odavam, seejuures ka majutus. On oluline vahe, kas minna Pärnusse puhkama keset juulikuud või novembri lõpus.

Lisaks aastaaegadele võib hinda kergitada ka mõni ühekordne suursündmus ja seda eriti väiksemas kohas.

Festival, mis toob väikelinna sadu või isegi tuhandeid inimesi, tähendab lisaks mõnusale ajaveetmisele ka seda, et sel ühel nädalavahetusel on muidu odav majutus küllaltki kallis. Kui on siiski soov minna kõrghooajal, on hea mõte teha broneering võimalikult vara, kui on rohkem valikuvõimalusi.

Ole valmis järeleandmisi tegema

Soovides kindlasti hommikusööki, on traditsiooniline valik hotell või Bed & Breakfast tüüpi majutuskoht, mida pakutakse üha rohkem ka Eestis.

Kui sooviksid ise kokata, tuleks valida apartment tüüpi hotellituba, kus on olemas kööginurk või siis eelistada kodumajutust, mis reeglina tähendab ka täismõõdus korraliku kööki.

Paaripäevasel puhkusel võib teha rohkem järeleandmisi ja valida koht, mis pole kõige ideaalsem aga kui plaan on veeta ühes kohas mitu nädalat, peaks hoolikamalt planeerima  ja leidma võimaluse valida just sobilik öömaja, mis rahuldab kõik praktilised vajadused ja pakub midagi meeldivat ka kirsiks tordil.

Enne puhkuseplaanide kivisse raiumist kogu seltskonnaga maha istumine on pikas plaanis kasulik. Koos saab paika panna nii soovid kui ka võimalused.

Broneerides hotelli, mis on enamike jaoks liiga kallis, ei ole puhkus enam stressivaba ettevõtmine. Hoolikas eeltöö ja ühisele otsusele jõudmine tähendavad seda, et kui lõpuks kohale jõuate, saab keskenduda ainult lõõgastumisele.

Tallinnasse reisides parimad hotellid Tallinnas ning Tartumaale puhkemaja otsides leiad parimad puhkemajad siit.

Cityout.ee – puhkuseideed ja majutus.

Tags: