Skip to content

5 põhjust miks peaks reisil olles endale auto rentima

Autorent ja reisimine

Reisimine ja enda jaoks uute ja huvitavate kohtade avastamine on paljude jaoks meeldivaim moodus puhkuse veetmiseks. On neid, kelle jaoks tundub hirmutav lisaks iga reisiga juba kaasnevatele kulutustele (lennupiletid, hotelli broneeringud jne.) lisada neile ka auto rentimisega kaasnevad väljaminekud, kuid tegelikult võib lisaks makstav summa olla reisi ja puhkuse kvaliteeti silmas pidades väärt investeering.

Võib ju küsida, et miks mitte reisile minna oma autoga kui valida autorent ja kindlasti on see kaalumist väärt võimalus, kuid tihti on reisi sihtkoht liiga kaugel ja tähendaks kokku mitme kvaliteetselt veedetud puhkusepäeva raiskamist autos istumisele. Lisaks tähendab oma autoga sõitmine täiendavaid kütusekulusid ning iga läbitud kilomeetriga kaasnevat auto amortisatsiooni. Enamus igapäeva kasutuseks mõeldud autod ei ole ka pikemaks reisimiseks lihtsalt piisavalt mugavad.

Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem, ütleb vanasõna ja enamus maailma suurematest lennujaamadest pakub auto rentimise võimalust koha peal. Igaüks leiab just oma reisi iseloomule ja vajadustele vastava auto ja reisi täiel rinnal nautimine võib alata. Ei mingeid taksosid, ei mingit ühistransporti, ainult võimalus minna ja tulla endale sobival ajahetkel. Endale reisi ajaks auto rentimiseks on põhjuseid mitmeid ning alljärgnevalt neist lähemalt.

Vabadus

Sõltumatus kellestki ja millestki võib olla reisi suurim pluss. Seda eriti kui reisite kohtadesse, kus ühistransport on puudulik või selle vastavus ajagraafikule pehmelt öeldes loominguline. Ilma autota olete oma valikutes paljuski seotud piirkondadega kuhu ühistransport liigub (kui pole just soovi taksodele üüratut summat raha kulutada). Rendiauto annab vabaduse sõita linnast välja, avastada kohti kuhu ükski linnaekskursioon ei vii ja naasta hotelli siis kui pensionärid ja lapsed juba magavad. Ja kui hilisem hotelli naasmine tähendab hommikul sisse magamist, siis on Teil vabadus seda teha ilma süümepiinadeta, et olete üks kord päevas soovitud sihtkohta väljuvast rongist juba maha jäänud.

Paindlikkus

Lisaks juba mainitud võimalusele minna ja tulla endale sobival ajal, saate valida täpselt endale sobiva rendiauto, mis vastab oma suuruselt, võimsuselt ja kütuse tarbimiselt just täpselt Teie vajadustele. Reisite perega? Pole probleemi. Soovite autosse mahutada suusavarustuse? Rendifirma pakub teile sobiva lahenduse. Võite oma valikus lähtuda isegi sellest, kas eelistate kasutada automaat- või manuaalselt käigukasti. Läbi mõeldud valiku puhul on oht oma uude nelja rattaga reisisõpra armuda nii suur, et lahkumine võib kujuneda emotsionaalselt keeruliseks.

Mugavus

Lisaks mugavusele, mida annab võimalus olla oma aja peremees, on auto abimees ka lihtsalt väga praktilistes igapäeva tegevustes. Saate hommikul väljudes endale lihtsalt ja mugavalt kaasa võtta kogu päeva jooksul vajamineva varustuse ja puudub vajadus hotelli naasmiseks enne ööd. Näiteks kui reisite piirkondades, kus ilm on väga muutlik või põhjamaisele eestlasele lihtsalt talumatult kuum, saate kaasa võtta nii vihmavarju kui ka rannariided. Konditsioneeriga auto pakub kaitset kuumuse eest, vihmasaju ajal saate sõita järgmisesse sihtkohta. Auto kasutamine annab ka teatud hulgal privaatsust, mida ühistransport ei võimalda. Näiteks autos turvarihmaga kinnitatud lastega toimetulek võib olla märksa lihtsam kui laste jaoks võõra keelekeskkonnaga ühistranspordis.

Elamused

Muuseumikülastused, kultuurisündmused ja giidiekskursioonid on toredad, kuid oma meeldejäävaimad elamused saate sündmustest, mis polnud 100% ette planeeritud. Tahtlik või tahtmatu pööre metsavahelisele teele, mõni teeäärne kohvik pealtnäha inimtühjas külas, vaikne rannariba koos päikeseloojangu või kuutõusuga on võimalused, mida tasub otsida ja leida ning mida rendiauto kasutamine ka võimaldab. Seega kui teie veres on piisake seiklushimu ja soovite anda juhusele võimaluse, on reisil auto kasutamine rangelt kohustuslik.

Väiksemad kulud

Rendiauto kasutamine iseenesest on reisieelarvele lisanduv kulu, kuid läbi mõeldud reisikava aitab säästa muudelt kuludelt. Näiteks saate oma toiduvarud soetada väiksemast maakohast ja maksta märgatavalt vähem kui hotelli lähedal asuvast supermarketist toitu ostes. See ei tähenda loomulikult, et peaksite toidu ostmiseks alati linnast välja sõitma, kuid kui naasete “väljasõidult rohelusse” siis miks mitte seda võimalust kasutada. Sama kehtib ka majutusega kaasnevatele kuludele. Pikema reisi puhul võite soovida reisida mitme erineva linna vahel ja rendiauto võimaldab ööbimiseks valida väiksema, rahulikuma, ning mis kõige olulisem, odavama ööbimiskoha kui seda on suurlinna hotell. Samuti säästate raha, mis kuluks ühistranspordile. Seltskonna suurusest ja reisi pikkusest sõltuvalt võivad rendiauto kasutamisega kaasnevad kulud olla isegi väiksemad kui summa, mida säästate muude kulude vähendamisega.

Nagu on erinevad inimesed nii on erinevad ka nende puhkusereisiga seonduvad ootused. Paljude jaoks on piisav lendamine punktist A punkti B, lennujaamast ühistranspordiga hotelli sõitmine, giidiekskursioonid ja jalutuskäigu või bussisõidu kaugusele hotellist jäävad vaatamisväärsused ja restoranid. Kuid neile, kes soovivad oma reisist võtta maksimumi, väljuda turistidele mõeldud mullist ja näha reisisihtkohta ehtsana nii oma ilus kui valus, on auto kasutamine tõenäoliselt ainus võimalus. Auto rentimisega kaasnevad hüved tasuvad end enamus juhtudel reisi kvaliteedi tõusu näol kuhjaga ära.