Skip to content

Valmista on suvekodu ette suve saabumiseks

Trimmer

Kevad on ideaalne aeg oma aiale värske ilme andmiseks, olgu selleks tegevuseks siis aia hooldamine või suvekodu välimuse värskendamine. Soovid ju oma aia ja suvekodu suvisteks koosviibimisteks valmis seada. Siin on mõned olulisemad tööd, mida peaksid igal kevadel tegema.

Esimene töö aias – värskenda oma muru

Hea koht töödega alustamiseks on muru korrastamine, sest talvekuudel on harva ilus ja kuiv päev muru harimiseks.

Kevade saabudes on aga imeline tunne taas värskes õhus õues käia ja oma aeda hooldada. Alustuseks võiksid umbrohu ette võtta. Saad muru ka vanamoodsalt puhastada, tõmmates või kaevates umbrohu ja nende juured välja. Lihtsam viis, mis hõlmab vähem kõva tööd, on siiski kasutada umbrohutõrjevahendit. 

Kui oled umbrohu eest hoolitsenud, ole valmis aias trimmerid kasutusele võtma. Hoidu niitmise ajal igasuguse prahi, näiteks kivide ja pulkade eest, mis võivad teradesse kinni jääda.

Kontrolli oma suvemaja seisu 

Kui suvemaja ei värvita piisavalt sageli võivad seintesse tekkida praod. Värvimise protsessi kevadeti läbiviimine pole halb mõte, eriti kui algse värvikatte pealekandmisest on möödunud palju aega.

Aknapuhastaja on iga suvemaja igakevadine suur sõber. Aja jooksul võib sinu akendele ja ustele koguneda niiskust ja mustust. Niiskuse kogunemise põhjuseks on kiire temperatuuri tõus ja langus aastaaegade vahetumise ajal. Kuna paljudel hoonetel pole sisseehitatud isolatsiooni on neid kindlasti vaja ka õhutada.

Palkmajades ja suvemajades ilusa päikesepaistelise kevadise ilmaga akende ja uste lahti jätmine võib aidata võidelda loomuliku niiskuse kogunemisega. Ideaalis võiksid seda teha umbes üks või kaks korda nädalas, võimalusel ka sagedamini.

Sinu suvemaja uksed tõmbuvad samuti kokku ilmastikutingimuste kõikumise tõttu. Selle vältimiseks kata need värviga, hoides neid sellega niiskuse eest. Seda tehes värvi alati ka uste küljed.

Suvemaja katuse regulaarne kontrollimine on ülioluline samm. Sinu suvila katus on erinevate ilmastikutingimuste suhtes kõige haavatavam. Õigeaegne remont on oluline, et vältida sinu suvemaja katuse edasist kahjustamist. Remondi tegemine kohe pärast puuduste märkamist võib tulevikus vältida ulatuslikuma remondi vajadust. Lume all varjus olnud informatsioon saab lume sulamise ja kevade tulekuga alati nähtavaks, seega on just kevad õige aeg katuse seisukorra fikseerimiseks.

Hoolda oma taimi ja lillepeenraid

Kevad on traditsiooniliselt lillede õitsemise aeg. Seda silmas pidades võiksid oma aia täita erinevate lillede ja taimedega. Kui sul on juba piisavalt taimi või lillepeenraid siis kontrolli, kas mõni neist vajab lõikamist. Hellita oma taimi ja lilli toitainetega täidetud väetisega, et aidata neil suve alguseks kauniks kasvada.

Kui soovid istutada uusi lilli ja taimi on varakevad ideaalne aeg paljude mitmeaastaste püsilillede istutamiseks. Varakevadel istutamiseks sobivad suurepäraselt iirised, sirelid, tulbid, hüatsint ja nartsissid. Kevad on ka suurepärane aeg puu- ja köögiviljade istutamiseks.

Viimane lihv aiale

Lõpetuseks võiksid oma muru ja tagaaia ette valmistada laialdaseks suviseks kasutamiseks seda veidi korrastades. Näiteks kõnniteede survepesu võib vabastada igasugusest mustusest ning muuta sinu aiateede välimuse nagu uueks.

Loomulikult poleks ükski suveks ettevalmistus täielik ilma korraliku aiamööblita. Võta talvisest kontorist välja oma aiatoolid ja lauad ja vaata nende seisukord üle, sea grill grillimiseks üles ja valmista õhtuste pidustuste jaoks ette lõkkease.