Skip to content

Diivanvoodid ja diivanid – kumba eelistada?

Voodid ja diivanid

Diivan on keskseks sisustusesemeks nii elutoas, külalistetoas kui ka kodukontoris. See on kindlasti ka üks kõige kasutatavam mööbliese üldse – seda näitab ka diivanite suur valik mööblisalongides.

Poodidest leiab nii suuri nurgadiivaneid, disaindiivaneid kui ka diivanvoodeid erinevatest materjalidest ning erinevatest hinnaklassidest. Kirev valik muudab tihtipeale diivani valimise väga keeruliseks.

Seekord pühendume üldiselt tavapärastele diivanitele ja diivanvooditele. Kindlasti on paljudel tekkinud selles osas ka dilemma – kas osta klassikaline diivan või diivanvoodi.

Diivan on mugav mööbliese mitmele inimesele eelkõige istumiseks. Diivanvoodi on funktsionaalsem ja seega ideaalne nii istumiseks kui ka magamiseks. Ja seda tõepoolest ka magamiseks! Enamik diivanvoodeid on mugavad magamiseks – möödas on ajad ebamugavatest ja mitte ergonoomilistest diivanvooditest.

Diivanvoodi ja voodi on tänapäeval täiesti võrreldavad ja peaaegu samast mugavusastmest. Oluline on leida kvaliteetne diivanvoodi edasimüüja või tootja.

Õigesti valitud diivanid, mis sobivad ka magamiseks, võib leida Home4you diivanite suurest valikust.

Valikut tehes tuleb eelkõige lähtuda kodu suurusest – kas majapidamises on ruumi ka lisa toale, kus on võimalik majutada sõpru ja tuttavaid või tuleks sellele leida mõni muu lahendus. Juhul, kui sinu kodu on piisavalt suur, et ruumipuudus ei kimbuta, siis pole nii oluline, millise diivani soetad. Vali eelkõige maitsest lähtuvalt!

Väiksema kodu puhul on soovituslik kaaluda diivanvoodi ostu – see on praktiline lahendus pisematesse korteritesse. Mitmefunktsionaalne diivanvoodi on praktiline valik, kuna teenib sind igapäevaselt elutoas ning annab see võimaluse lihtsalt ja mugavalt voodiasemeks muuta.

Diivanvoodi peamised eelised klassikalise diivani ees:

  1. mahukas voodiriiete kast – enamik diivanvoodeid sisaldavad voodiriiete või tekkide ja patjade mahutamiseks panipaiku,
  2. funktsionaalsus – kaks funktsiooni ühes – voodi ja diivan. Mugav lahendus nii magamiseks kui ka istumiseks,
  3. kompaktne – diivanvoodi on ruumikas ja lihtsalt käsitletav – kerge vaevaga saab diivanist voodi ja vastupidi.

Vali diivanvoodi, kui see on sinu kodus ainus valik ka külaliste majutamiseks. Kui seda probleemi ei ole, siis lähtu kogu interjöörist ja leia enda koduga sobivaima stiiliga diivan või diivanvoodi ja külastajatele mugav magamisase näiteks voodi näol.