Skip to content

Mida peaks teadma päikesepatareiga välisvalgusti valimisel

Päikesepatareiga välisvalgustid on odavam alternatiiv elektrilistele valgustitele, eriti sellistes välisruumides nagu aiad ja hoovid. Päikesepatareiga välisvalgusti kasutamisel on erinevaid kasutusvõimalusi ja omadusi, mis aitavad säästa raha kallima valgustuse pealt.

Mis on päikesepatareiga välisvalgustid?

Päikesepatareiga valgusteid kasutatakse tavaliselt välismaastike valgustamiseks ja neid näeb tavaliselt kodudes, kus on kas aiad või hoovid. Valgusti külge kinnitatud päikesepatareid toodavad energiat päikesevalguse abil, mistõttu neid aedades ka nii sageli kasutatakse. Päikesepatareiga välisvalgusti laeb end päevasel ajal päikese abil ja öösel kasutab valgusti akudesse salvestatud energiat valgustamisel.

Päikesevalgustuse plussid

Nagu iga toote puhul, on ka päikesevalgustusel mitmeid plusse ja miinuseid. Kuigi plussid kaaluvad suuresti üles miinused, tasub enne ostu kaaluda siiski nii plusse kui miinuseid, et olla kindel, kas päikesepatareiga välisvalgusti on aeda just see kõige sobivam ja õigem valik.

Lihtne paigaldada

Päikesepatareiga välisvalgusti esimene ja kõige suurem pluss on lihtne paigaldamise võimalus.  Seda tüüpi valgustite paigaldamiseks ei ole vaja elektrikut, kellele tuleks paigaldamise eest kopsakas arve tasuda. Igaüks võib osta päikesevalgustid kohalikust ehitus- või aiapoest ja paigaldada need vastavalt enda äranägemise järgi. Erinevalt traditsioonilistest elektriseadmetest on päikesevalgustus juhtmeta ja küsimus on vaid selles, kuhu soovite tuled paigutada.

Keskkonnasõbralik valik

Energiatarbimine on üks paljudest kaasaaegse keskkonna peamistest probleemides ja seda nii keskkondlikus kui ka rahalises tähenduses. Päikesepatareiga välisvalgustid on säästev ja roheline alternatiiv võrreldes teiste valgustitega, mis kasutavad valgustamiseks elektrit, kuna päikesepatareiga varustatud välisvalgustid toodavad ise elektrit taastuvast allikast.

Kulutõhusus

Päikesepatareiga välisvalgustid on kulutõhusad, sest nende kasutamisega ei kaasne täiendavaid hooldus ja paigaldamiskulusid. Kaasneb vaid ühekordne väljaminek toote ostmisel ja see on kõik. Võrreldes elektrienergiaga, mida on elektriliste valgustite kasutamise puhul on päikesepatareidel toimiv valguslahendus tunduvalt soodsam. Päikesepatareidega välisvalgustid töötavad lihtsalt ja vajavad vähe hooldust, niipea kui valgustus on üles seatud, on nad kohe kasutusvalmis ning võivad õues olla kuni ajani, mil päikese hulk õues on piisav, et valgusti suudaks energiat toota.

Päikesepatareidega välisvalgusti miinused

Päikesepatareidega välisvalgustite keskmine heledusaste ei pruugi suurema ala korral olla piisav. Mõned päikesepatareidega välisvalgustid võivad olla liiga sinise valgusega, mis ei pruugi kõigile välistingimustes meeldida. Ilmastikust sõltuv – kuigi valgustid võivad siiski pilvise ilma korral laadida, võib see võtta kauem aega ja seda ei soovitata aastaringseks kasutamiseks. Kui elate kohas, kus päikest on vähe, peate võib-olla ostma suurema laadimispaneeliga valgusti. Samuti võivad hooajalised muutused mõjutada laadimisvõimet.